Az Autodesk Research Álomfogó (Dreamcatcher) nevű új platformja valószínűleg komoly hatással lesz a 3D tervezésre, 3D projektek kivitelezésére.
A tervező először meghatározza az anyag típusát, funkcionális követelményeket, teljesítmény- és költségkorlátokat stb. A rendszer feldolgozza ezeket az információkat, majd az elvárások alapján összesített tervet generál. Miután kiértékelte az általa felvetett megoldásokat, a tervező átnézheti és korrigálhatja, ha nem pont olyanok, mint amilyennek elgondolta.
Az egyelőre kísérleti platform lehetőségeit növeli, hogy gépitanulás-algoritmust használ – nemcsak a designert tanítja, hanem maga is tanul –, amely segíti 3D tervgyűjtemények áttekintésében, létező hasonló megoldások keresésében, a felhasználó egyedi igényeire szabott saját tervezőtér kialakításában.
Teljesen mindegy, hogy mekkora és mennyire bonyolult a design, a rendszer a későbbiekben tetszés szerint megváltoztatható lehetőségek és stratégiák sorát javasolja a tervezőnek.
Az Autodesk csapata formaszintézissel is kísérletezik, amelyet minél előbb a platformba kívánnak integrálni. A létrehozott alakzatok formája, pontossága optimalizálható vele.