Dr. Mike North, az Outrageous Acts of Science amerikai tévéműsor házigazdája szárkapocscsonttörést szenvedett, és a hagyományos gipsz ötlete egyáltalán nem tetszett neki. Tartós, de könnyen eltávolítható megoldást keresve felvette a kapcsolatot az oaklandi 3DP specialista FATHOM céggel.
A BOOMcast nevű „gipsz” azonban még a sokat látott műsorvezetőt is meglepte.
A digitális szkennelés adatait felhasználó FATHOM ugyanis egészen különleges darabbal állt elő. Az inkább high-tech participő, semmint gipsz valós időben, a számítási felhőn keresztül küld egészségügyi információkat az orvosnak, okostelefonról zenét játszik, adatokat gyűjt. Maga a „gipsz” és a tépőzárak Nylon 12-ből készültek, az egész darabot több anyaggal dolgozó PolyJet gépen nyomtatták.
A wifis lábbelit Intel Edison chip működteti, találunk benne giroszkópot, gyorsulás-, mágnesesség-mérőt, a kezelőorvost hasznos adatokkal ellátó nyomásérzékeny, arra ellenálló kütyüket. Beépített LED-égőin keresztül hangulatvilágítást szolgáltat, de a toppantásra aktiválódó hangszóró-rendszer még a lámpáknál is innovatívabb. Az általa sugárzott alacsony frekvenciájú hangok kutatók szerint jó hatással vannak törött csontok gyógyulására.
A FATHOM úgy véli, hogy a különleges darabból egy ideig aligha lesz kereskedelmi forgalomban megvásárolható termék, viszont a nyílt forrású fejlesztés és a dolgok internete (Internet-of-things) technológiák alkalmazásának nagyszerű megvalósíthatósági példája (proof of concept).