A 3D nyomtatás ígéretes megoldásokat kínál vakoknak és gyengénlátóknak: printelt Braille könyvek tapintható illusztrációkkal, részletes domborzati tárképek, fényképek reprodukciója stb. A technológia sokat segít abban, hogy minél több információhoz jussanak.
Az athéni 3D-EYE startup kétdimenziós képek szkennelését, nyomtatható 3D-s modelleké alakítását kivitelező terméket (szoftvert) fejleszt. Indiegogo kampánnyal igyekeznek támogatáshoz jutni, a prototípust 2016 közepéig szeretnék letesztelni, a kereskedelmi forgalmazást 2016 végén akarják elkezdeni.
A felhőszámítás-alapú platform szkenner komponense megkülönbözteti a képeken látható tárgyak közti távolságot, az előtérben lévőket úgy emeli ki, hogy a nem központi részhez tartozó részleteket is megőrzi. Kihasználja a mélység adta lehetőségeket. A végeredmény reneszánsz művészek, például Donatello reliefjeire emlékeztet. Leírva egyszerűnek tűnik, a valóságban viszont bonyolult és aprólékos munka.
A 3D-EYE egyértelműen műalkotások közvetlen, fizikai átélésére törekszik. Pontosan ezzel, a vizuális mellett/helyett inkább a taktilis (érintés-alapú) élmény lehetőségével próbál segíteni vakokon és gyengénlátókon segíteni.
A cég a jövőben minél több galériával és múzeummal akar együttműködni, hogy az eredeti alkotásról legyen 3D nyomat is, hogy ne csak lássuk, hanem érezzük is a remekműveket.
A 3D-EYE a művészeteken kívül csomó más területen is alkalmazható: oktatásban, adminisztrációban, egészségügyben. Például a magzatról készült ultrahangból is lehet 3D nyomat.