A dél-afrikai Richard van As és a seattle-i Ivan Owen Robotkeze a 3D nyomtatás egyik sikertörténete. A 2011-ben indult együttműködés eredményeként eddig kétszáznál többen jutottak hozzá, főként olyan személyek, akik a drágább művégtagokat nem engedhetik meg maguknak.
A hivatalos Robohand nevet 2012 szeptemberében, az első működő prototípus bemutatásával egyidőben találták ki. Azóta bővítették a lehetőségeket, ma már robotkart is készítenek.
A napokban jelentették be, hogy stratégiai együttműködést kötöttek az Arkansas állambeli Malvern College of the Ouachitas iskolájával. Az oktatási intézmény beszerzett 53 MakerBot Replicator 2-t, és a két fél hivatalosan ma indítja el a Robohand Nyomtatófarmot. A farmon robotkezeket és karokat nyomtatnak, a printelt részeket a világ különböző országaiba juttatják el. Elképzeléseik szerint a 3D nyomtatás hamarosan bekerül az iskolai tantervbe, amit nemzetközileg is akkreditálnak. Van As pont erről tárgyal az Egyesült Államokban.
A nyomtatófarmon lesznek „nyílt órák” is. Ilyenkor az érdeklődők anyagi ellenszolgáltatás fejében kiprinteltethetik saját terveiket. A farm részben ezekből a bevételekből akarja fenntartani magát.