A Los Angelesi Kaliforniai Egyetem Építészet és Várostervezés Iskolájának három hallgatója csuklósín nyomtatására dolgozott ki eljárást. Az exoskeletonra, külső vázra emlékeztető szerkezet 3D szkennerrel és printerrel történő elkészítését a Thaiföld-Mianmar határon dolgozó orvosok munkája ihlette meg.
Az egyénre, a tényleges csontszerkezetre szabott, erős sínekkel ugyanis azonnali orvosi segítség nyújtható kisebb, de annál zavaróbb sérülések, sebesülések után. A szerkezet sűrűsége a sebesülés függvényében változik: a sérülés közvetlen közelében nagyon masszív, távolabb viszont lyukacsosabb, hajlékonyabb. Ahol kell, ott kemény, máskülönben könnyű. Ráadásul az egész sín sokkal levegősebb, mint a használatban lévők.
A technológia a fejlődő világban különösen hasznos lehet. A távoli területek ugyanis a fejlett országok síngyártóitól függenek, a jelenlegi megoldás nemcsak idő- és pénzigényes, hanem a szállítás is sokáig tart. Problémát jelenthet, hogy az új sín szelektív lézeres szinterezéssel készül, amihez a nyomtatók és a nyomtatóanyagok is drágák, plusz a gépek állandó karbantartást igényelnek.