A Georgia Technológiai Intézet egyik kutatócsoportja (Billy Lau, Yeongjin Jang és Chengyu Song) bemutatta, hogyan heckelhető meg néhány percen belül egy iPhone vagy egy iPad. A kalózkodáshoz az Apple-töltőkhöz hasonló, nyomtatott Mactans töltőt használtak. A fehér dobozba egy (nyílt forráskódú) BeagleBoard mikroszámítógépet tettek, amelyen Linux szoftver futott. (Egyébként az Apple-gépek az akkumulátoron keresztül is megtámadhatók.)
A legbiztonságosabbnak hitt mobil oprendszer, az iOS kurrens változatával működő készülékek sebezhetőségét Facebook-alkalmazással szemléltették. Amikor a user az iPhone-t vagy az iPad-et összeköti a Mactans-szel és begépeli a PIN-kódot, a töltő a Facebook appot malware-re cseréli. Innentől kezdve a gyanútlan felhasználó összes tevékenysége monitorozható: a trójai jelszavakhoz, screenshotokhoz, telefonszámokhoz, üzenetekhez, hívásokhoz és az online vásárláshoz szükséges fiókokhoz egyaránt hozzáfér.
Rossz hír, hogy bármely más alkalmazás ugyanígy lecserélhető. A malware az iOS 7 bétaverziója kivételével a mobil operációs rendszer jelenleg használatban lévő összes változatán működik.
A kutatók értesítették az Apple-t, az „almás cég” megköszönte munkájukat, és jelezte, hogy az iOS 7 következő bétaváltozatán korrigálják a problémát. Aggodalomra ad okot, hogy a töltőt kevés pénzből, rövid idő alatt dobták össze. Magyarán, nagyobb idő és anyagi ráfordítással, sokkal komolyabb kár is okozható.