Az Imgur képmegosztó weboldal egyik felhasználója, intirb saját agyáról készített modellt printelt ki, majd a képeket – hevenyészett használati utasítással együtt – közkinccsé tette.
De mi is kell ahhoz, ha agyunk mását akarjuk létrehozni?
Első lépésként mágneses rezonanciás képalkotás (MRI szkennelés). A javaslat: menjünk el a legközelebbi egyetem pszichológia vagy idegtudományok tanszékére, jelentkezzünk önkéntesnek egy kutatási projekthez, és indítványozzuk, hogy a részvételért cserébe készítsenek agyunkról egy MRI szkennelést.
Ha megvan a kép, 3D modellé kell alakítani. A weben több e célra fejlesztett szoftverhez férhetünk hozzá; intirb a FreeSurferrel dolgozott. A számítások elég sokáig eltartanak, szabvány desktop gépen akár két napig vagy tovább is.
A FreeSurfer surface formátumot használ, viszont találunk egy mris_converter opciót is, amivel fájlunk .stl formátummá alakítható át. Ha tevékenységünket le akarjuk egyszerűsíteni, a MeshLab még ajánlottabb, jobban elboldogulunk vele, amikor STL fájlokkal dolgozunk.
Ezt követően az STL fájlból g-kódot generálunk, és máris kinyomtathatjuk a matériát – a nyomtatás intirb elmondása szerint minimum két-három óra. Ő egyébként MakerBot géppel dolgozott.
Összegzésként, az agymásoláshoz a következők kellenek: 3D nyomtató, nagyon jó minőségű MRI szkennelés, Linux-ismeretek, relatíve jó teljesítményű számítógép, valamint a két említett szoftvercsomag.