Egy pekingi kereskedelmi testület szerint a 3D nyomtatás „nagyon pozitív szerepet” fog játszani az ország gyártóiparának fejlődésében. Különösen akkor, ha a kormány mindent megtesz az innováció ösztönzéséért.
„Ipari léptékű 3D nyomtatással a hagyományos gyártótechnológiák számára túl bonyolult tervek hozhatók létre, viszont tömegtermelésről egyáltalán nem beszélhetünk” – jelentette ki Luo Jun, az Ázsiai Gyártószövetség (AMA) elnöke. – „A 3D nyomtatás nem helyettesíti, hanem kiegészíti a hagyományos gyártást. Az elmúlt 30 év során a repülőgép-, az autó- és az orvosbiológiai iparban már alkalmazták, jelenleg pedig adottak a feltételek az alkalmazási területek további bővítéséhez.”
Luo egyébként az ország vezető szakterületi kutatóközpontjait és vállalatait tömörítő Kínai 3D Nyomtatástechnológiai Ipari Szövetségnél szintén vezető funkciót tölt be. Elmondta, hogy tíz városban tíz innovációs központ létesítését tervezik, központonként 3,3 millió dollárnyi (20 millió jüan) befektetéssel. Főként a gyártók érdekeit elégítenék ki, ráadásul az AMA mindent megtesz azért, hogy a kormány adókedvezményekben részesítse őket.
Mivel a fejlett gyártótechnológiák, például a 3D nyomtatás terén Kína komoly lemaradásban van például az Egyesült Államokkal szemben, az országnak valóban szüksége lesz ezekre a központokra és állami támogatásukra, máskülönben gyengül a versenyképességük, fokozódik a lemaradás.