Fém nyomtatóporokról nagyon sok információ áll rendelkezésre, a polimeralapúakról viszont jóval kevesebbet tudunk. A gyártási minőséhez mindkét esetben kiváló anyagokra és feldolgozó eszközökre van szükség.
A termelésre kész polimerporok egyik ismert gyártója, a holland Hosokawa Micron Csoport új feldolgozó technológiát mutatott be.
A keverők, vákuumszárítók, darálók, légosztályozók speciálisan porfeldolgozásra fejlesztett, az anyag tisztítását, miniatűr részecskék eltávolítását, a minőség optimalizálását végző szerkezetek. A nyersanyagot ezek a gépek alakítják nyomtathatóvá.
A Hosokawa, miután felmérte a nagyon jó minőségű nyomtatóporok iránti növekvő igényt, és hogy nemcsak a részecskék méretét kell csökkenteni, hanem a konzisztenciájuk növelése is kötelező, ezekhez az elvárásokhoz alakítja gépeit, technológiáit.
A nyersanyagot megfelelő állapotba kell hozni, és úgy kristályosítják és/vagy polimerizálják, hogy nagyon pontos 3D nyomtatásra alkalmas legyen. Nemcsak teljesen gömbszerűnek kell lennie, de a formáját is meg kell tartania, és a megfelelő hőfokon kell megolvadnia. A cég kúpos, lapátos keverője/szárítója (CPM/CPD) ideális e feltételek megteremtéséhez.
A polimerporokat, például poliamidokat összekeverik, 100 és 300 Celsius-fok közé melegítik fel, hogy javítsák a részecskék fizikai és vegyi tulajdonságait, mint a sűrűség vagy a stabilitás. Megerősítésükkel válik lehetővé a kristályosítás.
A keverés és a szárítás komoly kihívásokkal jár, az alkalmazások és az anyagtulajdonságok függvényében, ha szükséges, a porok hővel is kezelhetők. Technikai paraméterei és alacsony energiafogyasztása miatt az újrahasznosításra is alkalmas Nanta vákuumszárító nagyon sűrű fémekhez is ideális megoldás.
A Hosokawa Alpine CW Contraplex nitrogénhűtésű csapos malom különösen ajánlott polimerporok gyártására. A cég ATP Turboplex légosztályozója 5-150 mikron tartományban is rugalmas és pontos különbségeket tud tenni. Emellett más (TSP, TTSP) légosztályozókat is kínálnak.