A chicagói Azul 3D HARP (high-area rapid printing) technológiája sztereolitográfiai eljárás, a folyékony műanyagot ultraviola fény segítségével alakítja szilárd matériává, miközben úgy tartja meg a klasszikus gyártótechnikák gyorsaságát, teljesítményét és felbontását, hogy egyik paraméterből sem kell engedni hozzá.
Vertikális nyomtatásban gyorsabb a vetélytárs rendszereknél; 0,46 méteres óránkénti sebességgel dolgozik. A HARP és a cég nagyméretű printere egyetlen áramvonalasított gyártóplatformon teszi lehetővé a prototípus-készítésről a tömegtermelésre történő átmenetet.
A kivitelezéshez saját fejlesztésű, ipari minőségű nyomtatóanyagokat használnak. Összességében egyedire kialakítható, változatos termékek gyors előállítását biztosítják.
A startup a napokban bejelentette, hogy exkluzív partnerségre lép a DuPont Electronics & Imaging-gel.
A 2019-ben is Fortune 500-as óriásvállalat elektronikai szekciójával való együttműködéstől mindkét fél sokat, következőgenerációs technológiák széleskörű alkalmazását várja. Kölcsönösen elégedettek, az Azul technológiája alkalmazási körének jelentős mértékű bővítésében, a gyártószektor egyes aspektusainak átalakításában, a DuPont további újításokban, az iparági kereslet hatékonyabb kielégítésében bízik.
A DuPont félvezetőkhöz, chipekhez, áramkörökhöz, kijelzőkhöz és más hasonló termékekhez szállít be anyagokat és technológiákat, műhelyeiben kutatótudósok és alkalmazás-szakértők folyamatosan a jövőt megalapozó innovatív megoldásokon dolgoznak.
Mivel az Azul HARP rendszerével könnyen kivitelezhető a gyors helyi prototípuskészítés és gyártás, az együttműködés eredményeként lerövidül a DuPont termékek fejlesztésére és előállítására fordított idő.