A digitális kompozitgyártás (DCM) technológia mögött álló bostoni Fortify összeállt a német vegyianyag-gyártó óriáscéggel, az 1976-ban alapított, 3DP-vel (nyomtatóanyagokkal) 2016 óta foglalkozó Henkellel. Az együttműködés célja optimalizált, ipari minőségű részek 3D nyomtatása.
A DCM technológiát a Henkel műgyantájának és megerősített szálaknak az összekeverésével igyekeznek még hatékonyabbá tenni. A nagyon erős új mix változatos darabok, például öntőformák printelésére alkalmas.
„Új alkalmazások felfedezésével, fejlesztői csapatunk gyorsan igyekszik minősíteni és hitelesíteni azokat. Portfoliónkban anyagok széles köre található meg, és el vagyunk kötelezve ismereteink és technológiánk bővítése iránt. A fogyasztóinkkal és vállalatokkal, például a Fortify-jal való együttműködéssel az additív gyártás növekedéséhez akarunk hozzájárulni” – nyilatkozta a Henkel 3DP Innováció részlegét vezető Ken Kisner.
A Fortify szerint az anyagban lévő megerősített szálaknak köszönhetően az öntőformák 20-100 százalékkal erősebbek, masszívabbak stb. A Henkellel való együttműködéstől azt várják, hogy a nyomtatott darabok minősége is ilyen mértékben javuljon.
Ehhez a hagyományos fém munkaeszközök nyomtatottakkal történő cseréje kell, amelyekkel aztán a gyártási idő és költségek is csökkenthetők. A Henkel műgyanta-kínálata megkönnyíti ezeknek a nyomatoknak az elkészítését.
„Részek prototípuskészítésekor és kisszériás gyártásakor a munkaeszközök előállítási ideje és költsége mindig korlátozó tényező. A Henkel műgyantájával készült öntőformáinkkal bebizonyosodott, hogy kivitelezhető ezeknek az eszközöknek a kisszériás gyártása” – magyarázza Carlos Delos Reyes, a Fortify társalapítója.
A cég tavasszal kezdi meg a Henkel tartós, magas hőmérsékletet jól tűrő műgyantájával a bétateszteket, amelyeket hamarosan végfelhasználói részek nyomtatása követhet.