Az 1902-ben alapított holland multinacionális DSM főként az egészségügyben, a táplálkozástudományban és az anyagfejlesztésben aktív, de mindezek mellett az additív gyártással is komolyan foglalkozik, például többféle nyomtatóanyagot dolgoztak ki, 3DP cégekkel működnek együtt a technológia további fejlődéséért, újabb határok átlépéséért.
A nagyvállalat nemrég indította az additív gyártás elterjedését felgyorsító, együttműködés-alapú, a céges innovációt megkönnyítő Trimax Collective programot, amelyben olyan vállalatok is részt vesznek, mint az ipari printereket gyártó brit RPS.
A DSM a texasi Adaptive3D műgyanta-specialistával például azért alakított ki partneri viszonyt, hogy kereskedelmi forgalomba hozzák az utóbbi műgyanta-alapú puha gumiszerű anyagát.
E szellemiség jegyében hirdették meg a szakterületi innovációt fellendíteni, a digitális ökoszisztémát stimulálni hivatott akcelerációs programot, az I AM Tomorrow versenyt (amelyben az AM értelemszerűen az additív gyártásra vonatkozik).
A startupok és scaleupok (gyorsan fejlődő, tartós növekedésre képes startupok) számára kiírt kezdeményezés a nagyvolumenű 3DP szoftveres hátterére, nyomtatási folyamatok áramvonalasítására, azaz adatelemzésre, mesterséges intelligenciára és más fejlett programmegoldásokra fókuszál.
A kiválasztott tíz cég szeptember 16. és november 22. között a HighTechXL eindhoveni kampuszán, illetve Bostonban tízhetes akcelerációs programon vesz részt. A program szakértői oktatószekciókból, mesterkurzusokból és a jelenlévő startupok együttműködését serkentő hálózatépítésből áll.
A résztvevőket a Hexagon Manufacturing Intelligence úgy értékeli ki, hogy egy end-to-end megoldásokat kínáló AM platform kialakítása felé terelje őket.
A siker kritériuma a prototípuskészítést megelőző folyamaton javító szoftverek fejlesztése. A DSM ehhez keres a gyártóknak többféle 3DP forgatókönyvet kínáló, a teljesítményt, költségeket és fenntarthatósági szempontokat optimalizáló szoftvereket kidolgozó vállalatokat.
Az I AM Tomorrow végén a DSM partnerségre lép a kiválasztott startupokkal, és bejelenti, hogy mely cégek részesülnek a DSM Venturing kockázati tőke-befektetésében.