HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Lézerek egymás között

ferenck 2019.03.04. 08:00

Az amerikai Lawrence Livermore Nemzeti Laboratórium (LLNL) és a GE Global Research tudósai közösen dolgoznak egy egyelőre kutatás-célú többsugaras 3D fémnyomtatón. A Légierő Kutatólaboratóriuma által finanszírozott projekt keretében a többsugaras lézeres printelés közbeni folyamatokat és a mögöttes mechanizmusokat igyekeznek az erre a célra kidolgozott diagnosztizáló módszerekkel megérteni.

A másfél éves projekt 2018 elején indult. A Fraunhofer-Acority3D rendszer egysugaras szkennelő fejét speciálisan kidolgozott (a géphez alakított) kétsugaras egységgel helyettesítették.

A felturbózott platformmal több lézer nyomtatás közbeni együttműködését, valamint az esetleges hibák okait vizsgálják.

3dnyomtatas_multibeam.jpg

Egyes kísérletekben változatos fizikai jelenségek (felületi gőzcsóva, plazma keletkezése) mellett figyelték a két lézer közvetett interakcióit. Céljuk a többsugaras folyamat alapvető korlátainak azonosítása, amellyel a szoftver lehetőségeit bővítenék, illetve értelemszerűen a folyamatot is optimalizálnák.

Az eljárással sikeresen printeltek tárgyakat, majd elkezdték jellemezni a nyomatokat. Diagnosztizáló módszerekkel, például ultragyors optikai képalkotással és sugárprofilírozással tanulmányozták a többsugaras eljárást, valamint a hibákat.

A 3D nyomtatást és a maker-kultúrát népszerűsítő America Makes átfogóbb projektjének részeként, a kutatók a többsugaras technológiához szükséges szoftvert is frissítik, feljavítják.

A munkák az LLNL-nél kezdődtek, a GE szintén ottani korábbi kutatáson alapuló kísérletek kivitelezése miatt kereste meg a labort. A kutatás során a lézeres 3D nyomtatás fizikáját vizsgálták. Elvileg a többsugaras printerek a lézerek számának arányában csökkentik a printelés idejét, viszont ideális méretező és szkennelő algoritmusokat még nem fejlesztettek hozzájuk.

Az első lézeres printerek fejlesztésekor senki nem gondolt a rendszer optimalizálására. Alapkérdésekre sincsenek még válaszok, a hibákról nincs jó jellemzés stb. A projekt ezeket igyekszik megválaszolni. A mérések a két lézer és a fémfelület eddig mélyebben szintén nem tanulmányozott, elemzett interakcióit számszerűsítik.

Ha sikerrel járnak, újabb lépéssel kerülünk közelebb a 3D fémnyomtatás széleskörű elterjedéséhez.

Címkék: lézer GE fémnyomtatás nyomtatótechnológiák

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr1914662513

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása