HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Fémpor-szabványok additív gyártáshoz

ferenck 2019.01.24. 08:00

Az 1944-ben alapított, Princeton (New Jersey) székhelyű nonprofit Fémpor Iparágak Szövetsége (MPIF) világszervezet közzétette a fémalapú additív gyártáshoz használt porokat jellemző anyagát, szabványokkal. Az alapanyagok teszteléséhez használt kilenc módszer ismertetésével tervezőknek és gyártóknak szeretnének segíteni.

A szövetség jelenleg hat iparkereskedelmi szervezet összehangolt érdekeit képviseli. A szervezetek a fröccsöntéstől a 3D nyomtatásig, szerteágazó tevékenységekkel foglalkoznak. Tagjaik között olyan nagyvállalatokat is megtalálunk, mint a HP, az LPW, a GE Additive, az ExOne vagy a Desktop Metal.

3dnyomtatas_femporszabvany.jpg

Az MPIF az iparági érdekek mellett a munkaerőt szerteágazó forrásokkal, eseményekkel és tréningekkel igyekszik tájékoztatni, és elérni, hogy a dolgozók ismeretei naprakészek legyenek.

A poralapú fémgyártásról szóló alapszintű rövid tananyag több mint 50 éves, és a terület leghosszabb ideje használt összefoglalójának számít, amelyet néhány éve additív gyártás modullal egészítettek ki.

A szabványok a porminták előkészítését, az anyag tisztaságát, a részecskék méretét és a por csomagolását írják le. A 0.2 szabvány például a „tisztátlan” anyagok (oxigén, szén, kén) fémporban való előfordulásának tesztelési módszerét ismerteti.

„A teszt során tipikusan megtanult első információ a porban lévő könnyen csökkenthető oxidok mennyisége. Az is kimutatható, hogy a por tartalmaz-e jelentős mennyiségű nedvességet” – áll az anyagban, majd megtudjuk, hogy a teszt kivitelezése meghatározza az ötvözet minőségét és az egész folyamatellenőrzést befolyásoló tényezőket.

A fémalapú additív gyártóipart más szabványok mentén is szabályozzák. A PBF (powder bed fusion) módszerrel működő 3D nyomtatókra az ASTM International, a hajóipari additív gyártás vonatkozó szabványokat és irányelveket a DNV GL fogalmazta meg, és így tovább.

Címkék: szabvány szabályozás ipar fémnyomtatás

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr4014581104

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása