Több mint 220 ezer óra tesztelést követően a MakerBot bemutatta legújabb gépét, a desktop és az ipari 3D nyomtatók közti különbséget felszámolni hivatott Method-ot. A mérnökök két évig dolgoztak rajta, a Stratasys ipari technológiáit és szakértelmét igyekeztek a MakerBot gépek felhasználóbarát működtetésével, ergonómiájával összekombinálni.
A gép melegített munkaterület helyett kamraszerű fűtött munkateret használ, amellyel az összes réteg hőmérséklete és minősége kontrollálható. Az irányított tempójú hűtés eredményeként a rétegek jobban ragadnak egymáshoz, a nyomatok erősebbek.
A kettős extrudálással a Method akár kétszer gyorsabban dolgozik, mint a jelenlegi desktop rendszerek, egy átlag asztali gépnél pedig háromszor sebesebb.
A nyomtatószálban lévő anyag eredeti állapotát speciális technikával védi és óvja meg a nedvesség beszívásától, amelyhez beépített szenzorok folyamatosan figyelik a környezet páratartalmát.
A kettős extrudálás és a modellek vízben oldódó PVA anyaggal történő printelése remek felületeket eredményez, szárnyalhat a tervezői fantázia, szinte nincsenek is mértani megkötések.
Az intelligens tekercs RFID chipen keresztül közvetlenül a MakerBot Printre küld információkat az anyag típusáról, színéről és mennyiségéről (hogy mennyi van még).
A kész nyomtatott részek felugranak az építőfelületre, a gép plusz, mínusz 0,2 milliméter pontossággal nyomtat ismétlődő részeket, egyforma és hengeres függőleges rétegeket.
„A jelenlegi desktop 3D printerek DNS-e a hobbigépekből ered, és a profi szegmens sok alkalmazásához nem elegendők. Szerintünk a Method a következő lépés ahhoz, hogy szervezetek nagyléptékben használják a 3D nyomtatást. Azoknak a profiknak készült, akik azonnal hozzá akarnak férni egy ipari teljesítményt nyújtó és a tervezői ciklusokat felgyorsító géphez” – nyilatkozta Nadav Goshen igazgató.
A platformon először a PETG anyagot használják, de a paletta két új anyagkategóriával (precízió, specialitás) is bővül. Előbbibe a MakerBot Tough, a MakerBot PLA és a MakerBot PVA tartoznak. A speciális matériák „haladó” tulajdonságokkal rendelkeznek.
A szoftver 25 népszerű CAD-programmal kompatibilis, a gépen dolgozó csapatok a MakerBot felhőkezelő platformján oszthatnak meg 3D fájlokat. A beépített „fedélzeti” kamera a printelési folyamat távolról történő megfigyelését biztosítja.
A MakerBot termékeit Magyarországon a FreeDee Printing Solutions forgalmazza.