A golf amerikai népszerűségét mi sem támasztja jobban alá, mint az ország gazdaságának éves szinten generált 70 milliárd dollár. Cégek folyamatosan tesztelik a sportág szerelmeseinek érdeklődését felkeltő új lehetőségeket, nem meglepő módon köztük a 3D nyomtatást is.
A 2018-as PGA Árubemutató látogatói ütőktől a labdákig és kiegészítőkig megcsodálhatták a gyártók legfrissebb termékeit, mindazokat, amelyekkel a fiatalabb generációkat is megnyernék a sportágnak.
A jónevű Callaway Golf bejelentette együttműködését az ausztrál Titomic additív gyártóval. A közös munkával a 3DP-t szeretnék bevinni a golf világába. A Titomic védjegyének számító kinetikus fúzióval, a 3D fémnyomtatás egyik fajtájával, azaz hideg gázfúvással és titánrészecskék lerakásával készülő új termékeikkel az ütők teljesítményén és hatékonyságán akarnak javítani. A kutatásfejlesztéseket a Titomic – a világ legnagyobb 3D fémnyomtatójának otthont adó – melbourne-i üzemében végzik.
A Krone Golf és a CRP Csoport már tavaly próbálkozott 3DP és klasszikus megoldások kombinációjával létrehozni golfütőt. Az eredmény, a KD-1 számítógépes szimulációk alapján az összes vetélytársánál jobban teljesít, azaz a legjobb mai ütő.
A Grismont Paris egyedi igények szerint kialakított, arannyal, rézzel vagy más fémekkel bevonható ütőket készít. Ezek a darabok nagyon speciálisak, 3DP művészek és mérnökök együttműködésének remekbe szabott – luxuskategóriás – termékei.
A nyomtatott golfüzletben a Nike is részt vesz, viszont a sportszergyártó ütők helyett labdák prototípusain dolgozik. Korábban is foglalkozott velük, de más technikákat alkalmaztak. A labda belsejéhez elasztomer-szerű, külsejéhez merevebb anyagot használnak. Az additív technológiával a különféle matériák sokkal jobban szinkronba hozhatók egymással, és emellett újfajta geometrikus konfigurációk is kialakíthatók. Jelenleg a prototípusokat tesztelik, hasonlítják össze.
Merészebb érdeklődők a Thingiverse és a mögötte álló, golfkészletet készítő MakerBot jóvoltából maguk is kinyomtathatják kiegészítő kellékeiket.