Sir Bobby Charlton az angol labdarúgó válogatott és a Manchester United egykori középcsatárának jótékonysági alapítványa a Glasgowi Egyetemmel kötött megállapodást, hogy anyagilag támogatja a felsőoktatási intézményben folyó kísérleteket, amelyek eredményeként őssejt-kutatással, nanotechnológiával és 3D nyomtatással szintetikus csontokat állítanak elő.
A futball-legenda 2011-ben Kambodzsában járva személyesen látta a taposóaknák következményeit, és azt követően hozta létre a jótékonysági alapot.
A Glasgowi Egyetem bízik benne, hogy kutatásukkal lényegesen megváltozik az aknatúlélők kezelése. Két projektben terveznek foglalkozni vele: az egyikben csontállványokat készítenek saját fejlesztésű printeren, a másikban általánosabb csontszerkezeteket állítanak elő. Speciális csomagolást is ki kell találniuk, hogy a csontszövet használható maradjon. Végcél, hogy 3-4 nap alatt méretre készítsenek csontdarabokat.
A projektek január 1-én indulnak, 2022-re szeretnének eljutni addig, hogy az áldozatok használják a nyomtatott művégtagokat.