Egy máltai diák ultrafunkcionális, vérnyomást, szívritmust és oxigénszintet monitorozó műkart tervezett. A beágyazott elektronikával működő kar viselője izomtevékenységével egy sor cselekvést képes kivitelezni.
Az e-NABLE és az Open Bionics a szakterület két zászlóshajója, de szerencsére egyre többen, nemcsak cégek, hanem makerek és más kreatív szellemek is fejlesztenek printelt művégtagot.
Az egyébként mesterséges intelligenciával foglalkozó 20 éves Jason Micallef nyomtatott karja rengeteg hasznos funkcióval rendelkezik. A modellt eleve úgy tervezte, hogy beágyazott elektronikus alkatrészekkel együtt lehessen nyomtatni, és e komponensek összeköttetésbe kerüljenek a felhasználó izmaival. Az úgynevezett miolelektromos kart az izmok által generált elektromos jelek irányítják. Ezek a karok eredetileg csak megragadtak tárgyakat, ma viszont már tojáshéj-törékeny dolgokat is képesek megfogni, és nem okoznak bennük kárt.
Micallef tovább lépett – már nemcsak eredeti funkcióját, hanem annál több tevékenységet végző végtagot ötölt ki. Akár okosóraként is funkcionál az ABS műanyagból készült eszköz.