A 3D modellezés könnyebbé tételére használja a delta és karteziánus géppé egyaránt összeszerelhető moduláris (Optimus), valamint delta (Nino) 3D printereket fejlesztő stockholmi Febtop Tech a különféle iparágakban hasznos eszköznek bizonyult kibővített valóságot (augmented reality, AR).
Tényleg egyszerűnek tűnik: az egyelőre Androidra fejlesztett FEBCAD AR felhasználóinak ujjal kell a levegőben rajzolni.
Tom Yang, a cég ügyvezetője elmondta, hogy gépeik 3DP gyakorlattal nem rendelkező új usereinek problémát jelent 3D modellező szoftverek vagy CAD programok elsajátítása. Ezért döntöttek a sokkal egyszerűbb és természetesebb megoldás mellett.
Okostelefonunkon vagy tabletünkön figyeljük a képernyővel szembeni asztalra „rajzolt” 3D formákat (kockát, téglalapot, hengert, prizmát, kúpot). Az appal szabad kézzel készített 2D rajzokat is 3D-vé alakíthatunk. A tárgyak könnyen mozgathatók és forgathatók, a telefon/tablet elmozdításával a tervrajz bármilyen szögből megtekinthető. A kész modellt vagy .stl formátumba exportáljuk, vagy elküldjük a Febtop egyik nyomtatójára.
A cégnél sokat gondolkoztak, hogy AR-szemüvegre vagy egyszerűen okostelefonra/tabletre dolgozzák ki az appot, utóbbiakra végül széleskörű elterjedtségük miatt esett a választás. Tényleges fejlesztését három hónapja kezdték el, egyelőre work-in-progress, a funkciókat folyamatosan bővítik, és az Android mellett más platformokat is terveznek.