A 2013-ban Kickstarter-kampánnyal berobbant 3D nyomtatótoll, a 3Doodler sokat tett a technológia népszerűsítéséért, az oktatástól a művészetekig, különféle területeken használják.
A queenslandi (Ausztrália) Erica Gray „viselhető szobrokat”, azaz különleges ruhákat alkot vele. Amikor a Kickstarter-kampány után megvette a tollat, rögtön megtetszett neki, aztán egy évig elfelejtette. Később a 2.0-ból is vásárolt egyet, gondolta, jól jöhet a tervezésnél.
Különös címet adott a Doodlerrel készített első két munkának: Végtelen, illetve Kristálymátrix. Mindkettőt bemutatták az Új-Zélandon rendezett idei „Viselhető művészetek világa shown.”
Az organikus és természetes szerkezetek, például a jégkristályok, drágakövek és szabálytalan formák által inspirált, öt részben tervezett fehér Kristálymátrixhoz 3 kiló ABS-t használt. Több hónapig dolgozott rajta.
A Végtelen PVC-bevonatú likra és ABS keveréke. Ezúttal teljesen máshonnan, internetkódból és metaadatokból jött az ihlet. A mindenféle valós és fiktív „tárolt adatokat tekervényes, szétcsavart fekete adatkábelekké és műanyag-antennákká” írta át.
Grey szerint a 3Doodler tette lehetővé más módszerrel kivitelezhetetlen szerkezetek megvalósítását. A jövőben is tervezi a toll használatát.
A 3Doodlert és a 2.0-át a FreeDee forgalmazza Magyarországon.