Gyakran látunk hatalmas nyomtatott tárgyakat, többek között fűnyírót és épületeket. Tudjuk róluk, hogy egyik-másik garázsméretű printeren készül. De mi van akkor, ha közönséges desktop géppel akarunk a megszokottnál nagyobb dolgokat nyomtatni?
A New Yorkban élő kanadai Jonathan Brand erre tett kísérletet, és sikerrel járt: elkészítette egy 1972-es Honda CB 500 motor életnagyságú, 208x81x128 centiméteres utánzatát. A járművön ugyan nincs valódi motor, vezetni sem lehet, de ezzel együtt gyönyörű darab, lélegzetelállító munka.
Brand mindig erről a motorról álmodozott, viszont sose volt annyi pénze, hogy vegyen egyet. Aztán jött az ötlet: ha már nem vásárol, akkor legalább printel egy Hondát. Amikor három éve eldöntötte, nem sokat értett még a 3D nyomtatáshoz. Kapcsolatba lépett az Ultimakerrel, elmondta a tervet, a gyártó pedig rendelkezésére bocsátotta a kivitelezéshez szükséges eszközöket. Azért választotta őket, mert akkoriban a 3D nyomtatás talán leginnovatívabb cégéről és a legnagyobb nyomtatófelületű, ráadásul nyílt forráskódú gépekről volt szó.
A munka nagy része többszáz átlátszó vékony lemez megtervezéséből és nyomtatásából állt. A printeléshez PLA-t használt. A milliméter vékony részeket aprólékos műgonddal olvasztotta össze, hegesztette egymáshoz, de a teljes motorhoz még így is 18 kiló nyomtatóanyag kellett. Megérte, mert a végeredmény magáért beszél.