Két ohiói kutató, művész, Margarita Benitez és Markus Vogl a nyílt forrású technológiák, például a 3D nyomtatás művészi, divattervezői alkalmazásait, az emberi alakra gyakorolt hatását vizsgálja.
A //benitez_vogl néven futó alkotópáros legújabb (sci-art) munkája karon, lábon, nyakon egyaránt hordható 3D nyomtatott, exoskeleton-szerű kiegészítők, amelyek rövid ideig nyomot hagynak a bőrön. Innen ered a nevük is: időszakos biomimetikus bőrminták, természetes mintázatok, ezúttal a kígyóbőr utánzatai. Miután levettük, 15 percig, maximum egy óráig látható a lenyomat. A kiállított darabok nem viselhetők, nem is az a rendeltetésük, viszont bármikor nyomtathatók olyanok, amelyek, például ékszerként hordhatók.
A {skin}-D.E.E.P. projekt a természet és a „természetes” ember által készített tárgyakkal történő átalakításáról, összekombinálásáról elmélkedik. A 3D nyomtatótechnológia alkalmazása mellett azért eredeti, mert az alkotók kettős csavart vetettek be: maguk a tárgyak is biológiai minták utánzatai.