A 3D nyomtatás népszerűségét, növekvő jelentőségét bizonyítja, hogy egyre több új gépet dobnak piacra. Bizakodásra ad okot, hogy az infokommunikációs és gyártótechnológiákban hagyományosan élenjáró országok (Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság, Németország) és az új nagyhatalmak (Kína, Szingapúr) mellett máshol is kísérleteznek a technológiával. Többek között Olaszországból (Kenstrapper 2), Brazíliából (Metamáquina) és Csehországból is érkeztek már hírek helyben tervezett és épített printerekről.
A Kickstarteren vagy az Indiegogo-n további fejlesztésekre támogatást gyűjtő kezdeményezések, startupok beindulása mellett természetesen a nagy gyártók (3D Systems, MakerBot, Stratasys stb.) sem tétlenkednek. Nyílt forrású vagy sem, speciális célokra készült vagy általánosabb rendeltetésű, aktatáskányi vagy jóval nagyobb, hordozható és asztali gépek egyaránt beszerezhetők, gyakorlatilag hetente vagy még gyakrabban jelennek meg új nyomtatók. A gépgyártás annyira felgyorsult, hogy már-már követhetetlen.
Mindez egyértelműen jelzi, hogy a 3D nyomtatás napjaink tech világának egyik, ha nem a „legforróbb topikja”, és csak idő kérdése a mainstreammé válás.