HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Organikus cipők, bioszandálok

ferenck 2019.08.16. 08:00

A csehországi Tomas Bata Egyetem Multimédia Kommunikáció Karának posztgraduális diákja, Lucie Trejtnarová különleges lábbelikkel lepte meg a világot. A 3D nyomtatással készült Organic darabok kivitelezésében a Filamentum anyaggyártó is részt vett.

A név árulkodó – a szandálok a fenntartható fejlődés jegyében készültek. A talphoz kókuszdió-bőrt, valamint ananászleveleket tartalmazó nyomtatószálakat használtak.

3dnyomtatas_bioszandal.jpg

„Ha vásárolok valamit, fontos, hogy ismerjem a történetét, hogyan segíthetek vele valakinek, hogyan tűnhet el. Minden egyes lépésünkért felelősek vagyunk. Az Organic kollekció cipői egyszerű elven alapulnak: miután lejárt az idejük, mindkét részüket szétszedhetjük, a felső komposztálható, az alsó újrahasznosítható” – magyarázza Trejtnarová.

Az alkotót egy dél-indiai utazás ihlette meg. A bioanyagokkal dolgozó Malai Design és Anyagok tervezőstúdióban vett részt szakmai gyakorlaton, és megtetszett neki a biológiailag teljesen lebomló, rugalmas, tartós, a víznek ellenálló és teljesen természetes, kókuszdióból készülő Malai anyag. Az ananászlevél rostjaiból, lényegében mezőgazdasági hulladékból gyártott Piñatex-et szintén megkedvelte.

3dnyomtatas_bioszandal0.jpg

Eldöntötte, hogy India meleg és párás éghajlatához tervez szandálokat. Az egyetemen megtanulta a 3D modellezést és nyomtatást, majd a jeruzsálemi Bezalel Művészeti és Design Akadémián SOLIDWORKS tanfolyamon vett részt.

Elképzeléseinek megfelelő nyomtatóanyagok után kutatva, talált rá a Fillamentum két termékére, a cipőtalpakhoz ideális Flexfill 98A-ra és 92A-ra. A nyomtatáshoz Ultimaker printert használt. (Az Ultimaker gépek magyarországi forgalmazója a FreeDee Printing Solutions.)

A két nyomtatószál újrahasznosíthatósága szintén fontos szempont volt, illett az Organic koncepcióhoz.

„Az Adidas tervei között is szerepel egy termoplasztikus poliuretán cipőkollekció, ők is a made to be re-made elvet követik” – nyilatkozta a nyomtatószálakkal tökéletesen elégedett Trejtnarová.

A tervezőnő a Malai Design és Anyagok stúdióval is készített egy szandált, a prototípus a londoni Victoria and Albert múzeum Food Bigger than Plate kiállításán, október 20-ig tekinthető meg.

2 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr615006554

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kávéház Magazin · https://kavehazmagazin.hu 2019.08.19. 09:47:27

Ehhez még kapucnis pulóver kávéból és szépen fel lehet öltözni újra hasznosítható anyagokból :D
kavehazmagazin.hu/kapucnis-pulover-kavebol/

nemecsekerno_007 2019.08.19. 16:17:33

Ez nagyon jó ötlet, de ki kéne dolgozni többféle nyersanyagra mert könnyen az lehet mint eddig volt sok dologgal. A kókuszültetvények miatt kiírtják az esőerdőt...

Ki kéne dolgozni a különféle éghajlati övek nyersanyagaira: bambusz, kender etc...
süti beállítások módosítása