A pennsylvaniai „acélváros”, Pittsburgh az additív gyártáshoz kapcsolódó több vállalkozásnak, kezdeményezésnek ad otthont. Az 1888-ban (helyben) alapított alumíniumgyártó Alcoa Corp. központi irodája szeptember 1-től újra a városban lesz. A két részre (Alcoa Corp. és Arconic Inc.) vált cég másik ága, az Arconic 2015-ben 60 millió dollárt fektetett 3D nyomtatóanyagokba és nyomtatási folyamatokba, egyik megoldása, az Ampliforge új fémporgyártási eljárás.
Pittsburghben rendezték a 2017-es RAPID 3D konferenciát is.
A szintén pittsburghi Allegheny Technologies Incorporated (ATI) és a GE Aviation közös vállalkozást alapított, céljuk nem olvadó titánötvözet-por alapú új gyártótechnológia fejlesztése. A kivitelezéshez kutatásfejlesztési pilot gyártóüzemet hoznak létre, a technológiát 3D nyomtatásra és 3DP alkalmazásokra tervezik használni.
„Új anyagok fejlesztése üzleti elképzeléseink fontos eleme. Mivel az ATI a fejlett speciális anyagok elismert élenjárója, izgalommal tölt el az együttműködés” – nyilatkozta David Joyce, a GE Aviation ügyvezető igazgatója.
„Örülünk, hogy a GE Aviation-nel közösen létrehoztuk ezt a következőgenerációs innovatív technológiákra összpontosító vállalatot. A speciális fémporok tudománya változásokat hozó technológia, mi pedig igyekszünk fenntartani és megerősíteni iparági vezetőpozíciónkat” – jelentette ki Rich Harshman, a legutóbbi költségvetési évben 3,2 milliárd dollár bevételt elkönyvelt ATI elnöke.
A megállapodással a GE még jobban megszilárdítja jelenlétét az additív gyártóporok piacán. Az elmúlt 12 hónapban nőtt a piaci aktivitás, egyre több az érdeklődő cég, amelyek igyekeznek a növekvő kereslet elvárásai szerint pozícionálni magukat. A titán és különféle ötvözetei pedig különösen népszerűek a 3D fémnyomtatás világában. A GKN multinacionális tervezőcég Hoeganaes fémipari, fémporokra specializálódott ága például a múlt hónapban jelentette be, hogy a New Jersey állambeli cinnaminsoni Por Innovációs Központjában elkezdi a titángyártást. A Pyrogenesis fémporgyártó-rendszert fejlesztett idén stb.
A GE lépésről lépésre vált a fémnyomtatás megkerülhetetlen szereplőjévé. 2016-ban vásárolta fel a svéd Arcam EBM-et és az OEM-et. Becslések szerint az Arcam kanadai AP&C leányvállalata állítja elő az additív gyártásban használt fémporok 70 százalékát, nagyjából évi 750 tonnát.