MIT-kutatók a világ leggyakoribb organikus polimerét, a cellulózt használták 3D nyomtatásra. A biológiailag lebomló, környezetbarát, könnyen hozzáférhető és döbbenetesen olcsó anyag cellulózacetát változatával printeltek.
A 3D nyomtatás népszerű a Forma-1 világában: a Williams Martini közzétette 2016-os versenyautójának részleteit – egyes részekhez 3DP megoldásokat használtak. A Williams technikai részlege a technológiát teljesen be akarja építeni a prototípuskészítésbe. A Daimler német autógyártó 3D nyomtatórendszerrel, a japán RICOH AM S5500P ipari polimerprinterrel bővítette innovatív gyártótechnológiai arzenálját. A Tokió-székhelyű Ricoh egyre aktívabb a területen, a szelektív lézeres szinterezéssel működő RICOH AM S5500P után fémnyomtató következik. A cég amerikai részlege februárban állt össze a globális biztonsági megoldásokkal foglalkozó UL-lel, klienseiknek fognak 3DP tréningprogramokat tartani.
A fémnyomtatás-specialista Sigma Labs a múlt évit követően újabb szerződést kapott a kaliforniai rakéta-hajtóműgyártó Aerojet Rocketdyne-tól. A cégnek előremutató ellenőrző módszereket kell kidolgozni légi járművek nyomtatott fémalkatrészeihez.
A San Diegoi Kaliforniai Egyetemen működő véredény hálózatot dolgoztak ki 3D bionyomtatással. A kutatók szerint munkájuk műszervek létrehozásában és a regeneráló terápiában egyaránt segíthet. A fejlesztés különlegessége, hogy az új érhálózat biztonságosan a szervezet saját természetes érrendszerébe integrálható. A madridi Gregario Marañón kórházban a januárban szenzációszámba menő emberi bőr 3D bionyomtatása után most printelt szíven szimuláltak sikeresen katéterezést. A technikával orvosok gyakorolhatnak műtét előtt, a szívsebészeti beavatkozások kevesebb kockázattal és komplikációval járnak.
A kínai kormány 3D nyomtatással igyekszik megszilárdítani baráti kapcsolatát Mauritiusszal. A szigetország kormánya 23 3D printert, 12 3D szkennert és 300 3D nyomtatószálat kapott ajándékba Pekingtől.
Az amerikai hadsereg a RAMBO nevű saját fejlesztésű nyomtatott gránátvetőt teszteli. A printelt fegyverek zömével ellentétben, RAMBO szinte teljes egészében 3DP-vel – fémporból – készült. A 15 teszthez különleges biztonsági intézkedéseket eszközöltek. A beszámolók alapján sikeresek voltak.
Mike Draghici román származású szoftvermérnök Erdély legendás Drakula-kastélyának eredeti méretű utánzatát tervezi kinyomtatni Washington állambeli birtokán. Teljes nagyságú kastély printelése bonyolult feladat, a Kickstarteren kampányoló Draghici és 3D betonnyomtatóval rendelkező mérnöktársa, Andrey Rudenko befektetőket, építészeket, ácsokat és más munkatársakat is keres a kivitelezéshez.
Paula Szarejko lengyel maker virágformájú lámpákat printelt. A LED-ekkel működtetett moduláris darabokhoz a mályvarózsa adta az alapötletet.