A Samsung-leányvállalat SmartThings a jövőbe nézett, és az innováció ütemének növekedését látva, sci-fiszerű 21. századot vázolt fel nyomtatott felhő- és földkarcolókkal, intelligens és dróntechnológiák mindennapokba integrálásával, vízalatti városokkal, s végül a Hold és a Mars gyarmatosításával.
Mesének tűnő, de lehetséges forgatókönyvekről van szó – állítják a tanulmány (Smart Things Future Living Report) szerzői. Egyetemi kutatások, kísérletek, fejlesztőcégek és más techműhelyek projektjeinek figyelembevételével vázolták fel azt a jövőt, amelyben például az Internet of Things (dolgok internete) elterjedésével az okos technológiák központi szerepet játszanak életünkben.
A 3D nyomtatás, amelyet jelenleg legfeljebb kis szériás nyomtatott sorozatgyártásra alkalmaznak, hamarosan teljesen kiforrott technológiává érik, és komoly szerepet tölt be a gyártásban. Masszív felhőkarcolók és a föld belseje felé épülő lakóházak szintén printelhetők lesznek. A robotikával összeházasítva teljes építészeti és gyártófolyamatok kivitelezhetők ember nélkül, amivel jelentősen csökken a balesetveszély. A NASA terveire rímelve, kockázatos környezetekben különösen hasznosak lehetnek a nyomtatórobotok. Nincs szükségük oxigénre, és a Nap is működtetheti őket.
A gyógyászatban újabb 3DP-alkalmazások várhatók, sőt, idővel a diagnosztikához sem lesz szükség humán orvosokra. Ha mégis, akkor akár holografikus formában kommunikálhatunk velük.
Az okostelefon-forradalom az okosotthon-forradalmat és az életminőséget javító sok más „okos” változást készít elő. Házépítésnél és bútorkészítésnél újrahasznosítható anyagokkal is nyomtathatunk nagyobb szerkezeti elemeket, rugalmas és a lakók igényeihez alkalmazkodó falakkal. Étkezésünk szintén átalakul: az internetről híres chefek Michelin-csillagos receptjeit is letölthetjük, majd kiprintelhetjük. Kedvenc süteményeinket például percek alatt elkészíthetjük.