A Magic Leap floridai startup kevertvalóság-szemüveget fejleszt, amelyre a Google-tól és a Qualcommtól félmillió dollár támogatást kapott. A cég 2010 óta dolgozik a „moziszerű valóságtechnológiaként” leírt eszközön. Sokáig szinte semmit nem tudtunk róla, a múlt héten viszont Rony Abovitz alapító egy keveset elárult a varázsszemüvegről.
Elsősorban abban különbözik a többi hasonló eszköztől, hogy Google Glass- vagy a HoloLens-szerű kijelzők helyett a képeket közvetlenül a felhasználó retinájára vetíti. Olyan hatást ér el ezzel, mintha a lakásunkban lennének a látottak.
Abovitz azt is elmondta, hogy irodaházukban (egy korábbi Motorola gyártóüzemben) rendszeres hackerversenyeket tartanak, amelyekre fejlesztői csapatokat hívnak meg. A fejlesztők dolgozhatnak az eszközön, például a szoftvercsomagon munkálkodva szórakoztató appokat is írtak.
„A Magic Leappel bármit megtehetünk, amire egy okostelefon képes. Széleskörű platform vizuális számításokhoz” – nyilatkozta Abovitz.
Egyelőre nincs pontos megjelenési dátum. Az viszont egyre biztosabb, hogy a következő évek legnagyobb információtechnológiai dobása a virtuális valóság lesz. Ezek az eszközök, így a Magic Leap is, nemcsak az adott digitális környezetben való teljes alámerüléshez visznek közelebb, hanem 3D tárgyak tervezésében is sokat segítenek. Könnyebbé, intuitívabbá teszik az alkotási folyamatot.