HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

3D nyomtató orvosi táskában

ferenck 2015.09.09. 08:30

A technológia fejlődésével egyre több esetben nyílik lehetőség a 3D nyomtatás helyszíni, kívánság szerinti alkalmazására. A világűrben evidens ez az opció, de egyelőre a Föld eldugottabb részein lenne rá nagyobb szükség.

Ebből indult ki, és elképzelését bebizonyítandó, tanulmányt írt, majd második generációs Cube 2 printert, hordozható napelemet, áramellátó rendszert és átalakítót pakolt egy hátizsákba a NASA Made in Space projektjének egyik résztvevője, Julielynn Wong, Harvardon végzett orvos, a 3DP medicinában való hasznosításával foglalkozó 3D4MD alapítója.

orvositaska.jpeg

Kisméretű, könnyű és könnyen hozzáférhető, napenergiával töltött áramforrással vagy napelemekkel működő printert és kereskedelmi forgalomban beszerezhető alkatrészeket akart használni orvosi és fogorvosi eszközök nyomtatására. Három esettanulmányt is végzett – ujj-sínt, fogtömés-cserére alkalmas eszközt és egy szike-fogantyút nyomtattak –, amelyek alapján napenergiával működő ultrahordozható, plug-and-play és nem utolsósorban olcsó 3DP rendszert fognak tervezni és világtól elzárt, nehezen megközelíthető helyeken használni.

orvositaska2.jpg

Az ötlet nem új, kivitelezhetőségét viszont Wong bizonyította be. Műholdas internetkapcsolattal, printerrel, napelemekkel, hozzáférhető műanyagokkal, kerámiákkal és fémekkel bárhol megvalósítható. Az online érkező utasítások alapján egész komplex részek hozhatók létre rövid idő alatt.

Egyelőre azért vannak felbontási problémák, Wong és társai csak ABS-t, ragasztót és szalagokat használtak, amelyek bonyolult alkatrészek, műszerek esetében nem elegendők.

A fogorvosi eszközhöz 12 percre és 9,2 W/h-ra, a fémsínhez 23 percre és 17,6 W/h-ra, a szike-fogantyúhoz 25 percre és 19,2 W/h-ra volt szükségük.

Címkék: orvosi Cube

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr117769804

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása