Az utóbbi években több elektronikai, infokommunikációs nagyvállalat, például a Sony alakított ki „házon belüli” 3D nyomtatóműhelyt, úgynevezett „maker-teret.” Cégvezető, CIO-k és CTO-k jönnek rá, hogy a nyitással jelentősen hozzájárulnak a technológiai innovációhoz.
A Sony példáját követte a japán szoftverfejlesztő NTT Data olaszországi ága, az NTT Data Italy is; a milánói székházban hoztak létre 3DP teret.
Gianpiero Meazza, rangidős innovációs igazgatóhelyettes volt az ötletgazda. A kezdetektől dolgozik a cégnél, húsz éve követi a szoftverplatform fejlődését, és jelenleg a 3D nyomtatásban látja az IT szektor következő intenzív növekedését, az alkalmazások jelentős bővülését megalapozó technológiát.
A helyi műszaki egyetemmel együttműködő műhelyben DIY delta gépeken, desktop printereken, egy Ultimakeren és más nyomtatókon is dolgoznak. A RepRap-filozófia szellemében a gépeket folyamatosan frissítik, más gépekhez is állítanak elő rajtuk alkatrészeket.
Jelenleg két nagyobb projekten dolgoznak: egy integrált rendszeren, valamint egy tésztát – többféle anyagból – nyomtató extrúderen.