A 2007-ben alapított SpecialEffect brit jótékonysági szervezet mozgáskorlátozott játékosoknak dolgoz ki egyedi megoldásokat, például különféle bemeneti lehetőségeket (hang, szemkontroll, száj, áll, tenyér) kínáló interfészeket kontroller és joystick helyett. Könnyebbé, rugalmasabbá teszik számukra az interakciót. A joysticken újratervezik a gombok elosztását, más kontrollereken szoftveres alternatívákkal próbálkoznak. Mivel egyedi esetekre összpontosítanak, cseppet sem meglepő, hogy radarjukba került a 3D nyomtatás is.
Jelenleg a Spore nevű népszerű szimulációs PC-játékhoz fejlesztenek szemmozgás-követő technológiát és 3D nyomtatást kombináló megoldást. A játékos csak a szemével irányítja az eseményeket, játék közbeni alkotásai pedig, ha akarja, fizikai tárgyakká válnak. Ki lehet nyomtatni őket.
A SpecialEffect munkái túlmutatnak a játékvilágon. Az ottani interakció mellett általánosságban javítják mozgáskorlátozott személyek kommunikációs lehetőségeit. A 3DP azért is fontos, mert gyorsabban és egyedi megoldásokat kínálva lehet reagálni vele folyamatosan megújuló technológiákra, vagy az adott személy fizikai állapotának változásaira.