A látszerész-háttérrel rendelkező Adrian Goegl, svájci formatervező 3D nyomtatott szemüvegekkel akarja forradalmasítani az iparágat. „Oak and Dust” („Tölgy és por”) nevű darabjaiban a parametrikus designt és a generatív gyártást hozta közös nevezőre. A prototípushoz Rhino CAD modellezőszoftvert, Grashopper plugint használt. Úgy véli, hogy a 3D tervezéssel és nyomtatással teljesen átalakul a szakterület. Nyomós indoka is van rá: a technológiával idő és pénz spórolható meg. A tervezéstől az eladásig tartó folyamat egészében, új üzleti modellben is gondolkodik.
Elképzelése szerint a látszerészboltokban szükség lenne 3D nyomtatókra, hogy eladáskor közvetlenül lehessen használni a gépeket. Így könnyebb lenne a vásárlók egyéni óhajaihoz igazítani a szemüvegeket. Három konkrét kihívásról beszél: a szemüveg súlypontja rosszul oszlik el az orron, könnyen lecsúszik az arcról, a házhoz szállításnál használt dobozok több mint fele nem tartja elég jól az okulárét.
Goegl szerint parafával oldható meg mindhárom probléma: az anyag a két üveget összekötő részhez, a szemüveg szemmagasságban tartásához és a dobozokhoz egyaránt jó. A csomagolás pedig a szemüveggel együtt, a vásárló specifikációi és preferenciái alapján nyomtatható ki.