A Svéd Űrtársaság 15 éve állt elő egy Hold körüli pályán mozgó műhold ötletével. A különféle művészeti területeken alkotó Mikael Genberg tudomást szerzett róla, és 2003-ban különös javaslattal fordult a szervezethez: jellegzetes svéd vidéki házakról mintázott pici vörös épületet képzelt el a rideg és kopár holdbéli tájra. A kivitelezést pénzhiány miatt elhalasztották, viszont a digitális technológiák fejlődésével, a közösségi média és finanszírozás térhódításával Genberg évekkel később újraélesztette a projektet.
A házat úgy tervezi, hogy cipődoboz-méretű csomagban is el lehessen juttatni a Holdra. 3D nyomtatással, különleges szénanyagból készül, az űrutazáshoz alkalmazkodva, speciálisan csomagolják, és miután a csomagot kibontják, az anyagok a helyi körülmények között 10-15 perc alatt maguktól állnak össze 9 négyzetméteres, egyszemélyes házzá. Jelenleg a Moonhouse kb. 75 százaléka kész.
A tervek szerint a házat a NASA-val együttműködő és a projekt iránt érdeklődő amerikai Astrobotics űrhajózási cég 2015 októberében a SpaceX Sólyom 9-cel juttatja el rendeltetési helyére, a holdfelszínre.
A kivitelezés 15 millió dollárba kerül, aminek közel háromnegyede a szállítás, a maradék pedig a ház befejezése, majd összeállítása a súlytalanságban. Genberg globális crowdfunding kampánnyal próbálja összegyűjteni a pénzt. A támogatók jutalma sem marad el: 30 dollárért hozzáférhetnek a 3D modellhez, amit kinyomtathatnak, 50-ért pedig a nevüket is rávésik az eredeti holdházra.