A HP a 3D nyomtatóiparban polimeralapú gyártótechnológiáiról a legismertebb, és a számok magukért beszélnek: a Multi Jet Fusion (MJF) 2014-es bevezetése óta, az egészségügytől a légjármű-szektorig, több mint 170 millió nyomat készült a rendszerrel.
Az utóbbi években a Toyota és a SOLIZE autó cserealkatrészeket printelve, jelentősen csökkenti a kiadásokat és a gyártási időt. Kuriózumként, a vállalat rendszereit már olyan cég is használja, mint a kozmetika legendás nagyágyúja, a L’Oréal.
A HP azonban nem elégedett meg a polimeralapú 3D nyomtatásban betöltött szerepével, hanem régóta érdeklődik a fémnyomtatás iránt is. Jó ideje kapcsolatban áll gyártóóriásokkal, a szintén változatos szektorokban alkalmazható, binder jetting technológiájú Metal Jet S100 rendszere azonban csak tavaly mutatkozott be. (A géppel egyszerre mutattak be két rá fejlesztett anyagot is.)
A printerrel lehetőség nyílik végtermékek nagymennyiségű és költséghatékony gyártására. A költséghatékonyság nem kis mértékben az ipari szabvány MIM (Metal Injection Molding) anyagokkal való kompatibilitásával magyarázható. Összességében ezzel szüntethető meg a fémnyomtatás ipari közegben történő skálázhatóságának, méretezhetőségének a problémája, és válhat valóra a tömegtermelés.
A partnerek elégedettek, például a mezőgazdasági gépek piacát vezető John Deere környezetbarát, a termelékenységet növelő, hosszabb életciklusú traktorokat gyárt az S100-zal.
A HP legújabb partnere az energetikában és ipari automatizációban világelső Schneider Electric szakemberei csak jókat nyilatkoznak a fémnyomtató-rendszerről. Kiemelik, hogy a technológia ideális jobb minőségű és teljesítményű energia-szűrő berendezések gyártására.