A 2020. negyedik és a 2021. első negyedévében végzett alapos adatgyűjtés és -elemzés eredményeként, a 3dpbm Research közzétette legújabb tanulmányát. Témája a fémalapú additív gyártás.
Kiderül belőle, hogy a terület tavaly 1,6 milliárd dollár bevételt generált, és 2030-ra, évi 35 százalékos növekedéssel számolva, 31,78 milliárdos piaccá válik.
Közel egy évtizede szignifikáns mértékben növekszik a fémnyomtatás, és a tendencia a közeljövőben is folytatódik. Az utóbbi években tapasztalt eseti lassulások nagyon speciális technológiákat érintettek, és általában nagyon speciális körülmények között történtek.
A fémes kötőanyag-sugaras (binder jetting) eljárás és több újgenerációs technika, azaz a kötésen alapuló additív gyártómegoldások a gyorsabb és az olcsóbb gyártás új korszakának hírnökei.
Mivel a huzalalapú technikák (WAAM, EBAM) egyre elfogadottabbak, és egyre több nyomtatható alapanyag áll rendelkezésre, a fémmel dolgozó gyártók ezen a területen is komoly bevétel-növekedésre számíthatnak.
A jelenleg látványos növekedést átélő fém nyomtatóanyag-piac az elmúlt években több komoly szereplővel bővült, míg a régiek folyamatosan vezetnek be a szektor igényeit jobban kielégítő, egyre nagyobb számú ipari szegmens és alkalmazás számára kiváló új matériákat.
A fémnyomtatás-szolgáltatók központi szerepet játszottak a prototípuskészítéstől, a nagyon korlátozott mennyiségű gyártástól a mai digitális sorozatgyártásig ívelő folyamatokban. A következő állomás a tömegtermelés lesz.
Az 5,4 trillió dolláros globális ipari gyártáson belül az összes kapcsolódó 3D nyomtatótevékenység 1,05 százalékot tesz ki, amely évi 3,1 milliárd dollárt generálhat.