HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

3D nyomtatótechnológiával dolgozó cég lövi fel hamarosan a világűrbe a NASA két műholdját

ferenck 2024.05.10. 08:00

Az űrrendszerekkel foglalkozó amerikai Rocket Lab rakétákat lő fel a világűrbe. Megoldásaikban kulcsszerepet játszik a 3D nyomtatás, a technológia nélkül működésüket már el sem tudják képzelni.

Jelenleg a NASA PREFIRE missziójának részeként két Electron rakéta fellövését tervezik. Mindkettővel 525 kilométeres keringési pályára állítanak egy-egy műholdat. A fellövéseknek az Új-Zéland Északi szigetének északnyugati csücskében található Mahia komplexuma ad otthont. A Rocket Lab negyvennyolcadik és negyvenkilencedik, idén hatodik és hetedik rakéta-fellövésére kerül sor.

3dnyomtatas_nasa_muholdak.jpg

A PREFIRE az éghajlatváltozásra összpontosít. A misszió során első alkalommal fogják infravörös és távoli infravörös hullámhosszon szisztematikusan mérni a Föld sarki régióiban elveszített hőt.

Az Arktika és az Antarktika klímaviszonyait és következményeit olyan jelenségek határozzák meg, mint a szélsőséges viharok, áradások és a partok menti erózió.

Mihelyst külön pályáikra állítják a műholdakat, a sarki régiók között fognak működni, és mérik majd a termikus infravörös sugárzást, ugyanazt az energiatípust, amelyet hőlámpák bocsátanak ki. Méréseikkel az éghajlat-modelleket pontosítják, és segítenek előrejelezni a globális felmelegedés miatt bekövetkező változásokat.

A PREFIRE küldetést két kockaműhold – 6U CubeSat – valósítja meg, az alapfeladatokat tíz hónap alatt kell elvégezniük. Munkájukkal sokat segítenek klímakutatóknak.

Az ilyen típusú misszióknál a rendkívül pontos Electron különösen hasznos, mindig jó munkát végez kisméretű műholdakkal. A Rocket Lab több alkalommal dolgozott együtt a NASA-val (CAPSTONE, TROPICS, ACS3), és soha nem volt probléma, a műholdakat mindig pont ott és akkor helyezték el, ahol és amikor kellett. A mostani fellövésekre május 22-én vagy utána kerül sor.

 

Címkék: klímaváltozás rakéta műhold NASA

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr6018396067

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása