HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Nyomtatott drónok az ukrán hadseregben

ferenck 2023.12.13. 08:00

Sok más iparág mellett, a 3D nyomtatás a védelmi szektort is forradalmasítja, de legalábbis átalakítja, innovatív megoldásokkal jelentősen bővíti a katonai lehetőségeket. A hatás több területen tetten érhető, ezek egyike a drónok fejlesztése.

Az ukrán fegyveres erők három Titan Falcon (Sólyom) drónt kaptak egy amerikai-ukrán NGO-tól, a német Donaustahl GmbH-tól és a légi közlekedést megújítani akaró Titan Dynasmicstól. A 3D nyomtatással készült ember nélküli légi járműveket intenzív teszteknek vetették alá az országokban, hogy változatos környezetekben derüljön ki, mennyire tartósak és sokoldalúak.

3dnyomtatas_ukrandronok.jpg

Az adatok meggyőzőek: a drón akár hat órát is tud repülni négyszáz kilométeres távolságban. Elsőszemélyű látószöget biztosító kamerája garantálja a valósidejű megfigyelést, a lencse mérete 6,35 centiméterig bővíthető, amellyel tovább nőnek a gép felderítési lehetőségei.

A fejlesztés motorja a rögzített szárnyú és függőlegesen fel- és leszálló (VTL) repülőkre specializálódott Titan Dynamics. A gyártási költségek csökkentése mellett, a hatékonyság fokozására, a felhasználhatóság maximalizálására és az ember nélküli járművek hatótávolságának növelésére fókuszálnak.

3dnyomtatas_ukrandronok0.jpg

A Sólyom-projekten túl, a 3D nyomtatást a védelmi ipar olyan területein használják még, mint például könnyű, de tartós alkatrészek gyártása katonai járművekhez, egyedi fegyver-alkatrészek, védőfelszerelések készítése. A technológiát azért szeretik alkalmazni, mert gyorsan létrehozhatók vele komplex tervek, amelyeket aztán költséghatékonyan öntenek fizikai formába. Az innovációt és a gyártást egyaránt felgyorsítja.

Drónok kapcsán, nézzük a másik oldalt: a London Defense R&D nemrég fejlesztett, 3D nyomtatással kivitelezett LD-80-a például hatékony drónellenes rendszer. Megjelenése pedig fontos, paradigmaváltás-szerű esemény volt a nemzetközi fegyverpiacon: mostantól személyek, intézmények is elkészíthetik saját taktikai rendszereiket ahelyett, hogy másokra várnának, késztermékeket vásárolnának.

Címkék: hadügy Ukrajna drónok

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr6618268599

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása