Az additív gyártás jelentősége évről évre nő, és a pandémia sem tudta nagyon hátráltatni a technológia fejlődését, sőt, a 3DP kritikus szerepet játszott az ellátási lánc fennakadásainak orvoslásában, illetve kevesebb veszteség érte, mint más szektorokat.
Elnöksége alatt Barack Obama lelkes támogatója volt a 3D nyomtatásnak, és most a Biden-adminisztráció is beállt mögé, ugyanis csatlakozott a GE Aviation, a Honeywell, a Lockheed Martin, a Raytheon és a Siemens Energy Additive Manufacturing Forward (AM Forward, AM Előre) közös kezdeményezéséhez. A kezdeményezés célja a 3DP használatának támogatása az amerikai vállalati szektorban, minél több cég meggyőzése, hogy éljenek az AM adta lehetőségekkel.
Az amerikai vezetés mindent megtesz a gazdasági problémák enyhítéséért, például a középosztály országos szintű megerősítéséért. Az AM Forward a munkaköltségek csökkentésével szintén hozzájárul ehhez a célhoz.
Az Egyesült Államok kis- és középvállalkozóinak, gyártóinak versenyképességét jól fizető gyártószektori állásokkal, az ellátási lánc gördülékeny működésének AM általi biztosításával igyekeznek növelni.
Az AM Forward önkéntes-alapú, a köz- és a magánszférát összekapcsoló kezdeményezés. A technológia szélesebb körű használatát a korai befogadó ikonikus amerikai nagyvállalatok promótálják. Mind az öt cég elkötelezett mellette.
Nyilvánosan bejelentették, hogy kisebb amerikai gyártók, beszállítók nyomtatott termékeit fogják vásárolni, bőséges technikai támogatást nyújtanak ezeknek a gyártóknak, segítik őket új megoldások kiaknázásában, fejlesztési és tanúsítványszabványokat dolgoznak ki.
A nagyvállalatok mellett megsüvegelendő a Biden-adminisztráció részvétele, ami egyébként nem meglepetés, mert korábban már több, az AM országos elterjedéséhez hozzájáruló szövetségi programot azonosítottak. Például a startupok költségein és a korlátozott tréninglehetőségeken igyekeznek változtatni. Kis- és középvállalkozásoknak nagyobb hozzáférést biztosítanak gépekhez, és az AM-munkaerő képzésébe is fektetnek állami pénzeket.