A Prusa MK3S printerek tizenegy országban autonóm módban működnek, és évi 1,2 millió automatizált nyomtatási órára képesek, annyira állították be őket. Mindezt a 3DQue kanadai startup Quinty automatizációs technikája biztosítja, és így a géptulajdonos annyi munkát adhat a nyomtatónak, amennyit csak akar, ő pedig nyugodtan odébb is állhat.
A gép így a munkákat sorrendben, lépésről lépésre végzi el, automatikusan kiszedi a nyomatokat, megtisztítja a munkaterületet, majd nekifog a következő nyomatnak. Mindezt emberi beavatkozás nélkül teszi.
Az automatizáció az elmúlt húsz év egyik legfelkapottabb témája volt a 3D nyomtatás világában, viszont a 3DQue Quinly-je a piacon hozzáférhető egyetlen platformokon átívelő technológia. Úgy tervezték, hogy a karbantartási és a használaton kívüli időt minimalizálják, a nyomatokat könnyen el lehessen távolítani, a tisztítás ne legyen macerás, és a gépekben ne legyen drága mechanikus alkatrész, amelyeket nehéz karbantartani, cserélni.
A Prusa MK3S felhasználók húsz-negyven gépből álló nyomtatófarmokat automatizáltak a technológiával. Nagyon elégedettek, hogy harminc, ötven, hetven stb. munkát besorakoztathatnak, és közben izgalom, probléma nélkül elmehetnek például meginni pár sört.
A fogyasztók számára ez a lehetőség alapvetően változtatta meg a 3D nyomtatást, a technológiához való viszonyt. Printerek működtetése, mechanikus munkák felügyelete helyett cégükre tudnak összpontosítani.
A közeljövőben a Quinly-t még több Prusa géppel teszik kompatibilissé. A Prusa Minivel a béta-tesztfázisnál járnak, ez a printer lesz a világ legnagyobb többplatformos nyomtató-automatizálásának legújabb eleme. Logikus lépés, mert a Mini nagyon népszerű a nyomtatófarmokon.
A 3DQue szerint a Quinly automatizációs technika előbb-utóbb a 3D nyomtatók szabványfunkcióihoz fog tartozni. Az Ultimaker S5-tel is a bétaszakasznál tartanak, más gépekkel pedig szintén hamarosan kezdik az átfogó tesztelést. Tavasz végére a legnépszerűbb 3D nyomtatók felét automatizálhatják.