HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Moduláris acélszerkezetek 3D nyomtatással

ferenck 2021.11.29. 08:00

A MASK Architects a szardíniai (oranii) Nivola Múzeum közelében építi fel nyomtatott moduláris acélszerkezeteit, kicsi moduláris házikókat. A szerkezetek neve magáért beszél: La Madra Natura.

Az építészeti stúdió az Amszterdami Red Light District nyomtatott hídjához használt MX3D speciális, drótíves technológiájával készítette el a jelenlegi állapotában illusztrációként funkcionáló különleges acélszerkezeteket.

Az EXOSTEEL építőrendszer úgy osztja el és használja a funkcionális elemeket, mint egy külső robotikus váz, exoskeleton. Mindegyik háromszintes szerkezet önfenntartó, és energiát is képesek lesznek szolgáltatni.

3dnyomtatas_mask_architects.jpeg

A tervezők alapkoncepciója, hogy a művészetnek egyrészt mindenki számára hozzáférhetőnek kell lennie, másrészt közösségeket hozhat össze. A Nivola Múzeum ugyanezt vallja, Orani városát pedig a jövő ikonikus helyszíneként képzelik el.

„Azt szeretnénk, ha projektünk hasonlítana Természetanyára, tervünket a világ természetes tervezésével kívánjuk összekombinálni. A kortárs technológia használatával a természetet anyafiguraként öleljük át és úgy védjük meg, ahogy egy anya a gyermekeit” – magyarázzák.

A MASK Architects ebből az alapvetésből kiindulva készítette el az acéloszlopokból álló szerkezeteket. Az energiatoronyként is funkcionáló darabokat acélpillérek tartják, mindegyik a fenntarthatóság elve alapján működik, és az időjárás viszontagságainak is ellenállnak.

Lyukacsos, üreges szerkezetük az erős szelekkel szemben teszi ellenállóvá őket, és egyben szélturbinaként is működhetnek. A tornyokat napelemek borítják, és az épületekbe természetesen kamerákat és tűzérzékelőket is integráltak.

A MASK Architects nemcsak élhető szociális modulokban, hanem szocializációra alkalmas terekben is gondolkozik. A modulok bővíthetők, rugalmasak és bármilyen szituációhoz alkalmazkodnak.

Címkék: jövő művészet építészet modularitás innovátorok

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr10016707042

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása