Néhány úttörő alkotó, közülük is elsősorban a holland Iris van Herpen jóvoltából divat és 3D nyomtatás egyre szorosabb szálakkal kapcsolódik egymáshoz. Rugalmassága miatt ma már több tervező használja a technológiát, és filmekben is láthatunk 3DP-vel készült jelmezekbe öltözött szereplőket.
A New Yorki Metropolitain Múzeum május 6-án tartott éves gáláján a House of Z divatmárkát jegyző Zac Posen amerikai tervező bújtatott printelt darabokba ismert személyeket, például Nina Dobrev kanadai színésznő Hamupipőke-témától ihletett, teljes egészében nyomtatott dresszben jelent meg. A tervezőt a GE Additive és a Protolabs segítette a kivitelezésben.
„Mindig is 3D nyomtatással akartam dolgozni, hogy jobban kitoljam a művészet és a divat határait” – nyilatkozta Posen.
Darabjai egyedülállóra sikerültek, az összesnél érezhető, hogy kihasználta a lehetőségeket, és elképesztő mértani komplexitású különleges ruhákat sikerült terveznie.
Egyik kreációját, a 21 egyedi sziromból összeálló rózsaruhát Jourdan Dunn brit szupermodell viselte. A Protolabs a 3D Systems SLA nyomtatóit használta az átlagban közel fél kilós szirmok kivitelezéséhez. A fémkereteket a GE Additive Arcam EBM rendszerével kivitelezték. A szirmokból 3 sorozatot alakítottak ki, és minden egyes sor printelése kb. 100 óráig tartott.
Posen kollekciójának második darabja, a Dobrev által viselt „üveg slipper” nyomtatása és az utómunkálatok több mint 200 órát vettek igénybe.
A modellek a divattervező kiegészítő darabjait is bemutatták.
Katie Holmes színésznő pálmalevelet formázó nyakláncát 56 óra hosszat, gyöngyházszerű bíborfestéket használva printelték. Egy másik színésznő, Julia Garner fejdíszét a HP Multi Jet Fusion (MJF) technológiájával egyetlen darabban nyomtatták ki.
Deepika Padukone indiai színész ruháját 408 nyomtatott és hímzett virágdísszel tették egyedivé. Mások, például Vito Schnabel öltönyének mandzsettagombjait alakították egyedire, majd színezték vörösre és aranyra 3DP megoldásokkal.