A 3DP világában jól ismert szoftverfejlesztő Autodesk a HP Multi Jet Fusion és a GE Additive Közvetlen Lézeres Fémolvasztás (DMLM) rendszeréhez dolgoz ki Netfabb és Fusion 360 programjain alapuló, a tervezéstől a nyomtatásig, minden munkafolyamatot támogató megoldást. A 3D nyomtatókkal közvetlenül „összedolgozó” új generatív tervezőszoftverrel jelentősen javul gyártásra alkalmas részek gyors prototípuskészítése.
Robert Yancev az Autodesk gyártóipar-stratégiai igazgatója szerint a HP rendszerek teljes potenciálja jó tervek, jó anyagok és megfelelő nyomtatófolyamat nélkül nem aknázható ki. Jó hír, hogy minden adott hozzá: az Autodesk leszállítja a tervezőtechnológiát, a HP kidolgozza a nyomtatási folyamatot, az anyagokat pedig a HP és partnerei fejlesztik.
Yancev azt is elmondta, hogy sok terület óriási változásokon megy keresztül, és például az autóipar rengeteget profitálhat a HP-vel való stratégiai partnerségből, a folyamatos innovációból. Az új megoldásokkal a termékfejlesztés teljes ciklusa hatékonyabbá és fenntarthatóbbá válik.
Az Autodesk a HP-vel párhuzamosan a GE Additive-vel is együttműködik. A fémalapú additív gyártást kívánják áramvonalasítani, amelyben a szoftverfejlesztő algoritmusai, felhasználói interfészei és specializált adatmodelljei fontos szerepet játszanak. Ezek az eszközök már a korai tervezési szakaszban sokat segítenek a költségek és az időbeosztás kikalkulálásában, előrejelzésében.
Lars Bruns, a GE Additive szoftverrészlegének vezetője a nyomtatásra kész tervezést emeli ki az Autodesk programjainál.
Az Autodesk és a HP partnere, a Penumbra Engineering generatív tervezőcég az Autodesk megoldását használta egy ultrahangos érzékelő-eszköz fejlesztéséhez. A nyomtatott darabot úgy tervezték, hogy egyrészt pehelykönnyű legyen, másrészt bírja az extrém környezeteket.
Az együttműködésről mindhárom partner elégedetten nyilatkozott.