Az MIT (Massachusetts Institute of Technology) megalapította a Fejlett Additív és Digitális Gyártótechnológiai Központot (ADAPT), a szakterület több meghatározó szereplőjét tömörítő konzorciumot. A jövőben a tagok a világhírű felsőoktatási intézménnyel együttműködve dolgoznak ki új technológiákat, anyagokat, stratégiai elemzéseket.
Az olajjal és gázzal foglalkozó francia multinacionális Total és az élelmiszerekben és biovegyszerekben érintett holland Corbion bioműanyag üzemet létesített a thaiföldi Rayongban. Az üzemben újrahasznosított, genetikailag mesterségesen meg nem változtatott cukornádból állítanak elő nagymennyiségben különleges PLA-t. Egy évi ezer tonna PLA-t termelő (a jövőben termékfejlesztést végző) pilotüzem 2017 óta már működik a helyszínen.
A nano-, mikro és mezoléptékű 3D nyomtatás-specialista német Nanoscribe bemutatta nagyfelbontású mikrogyártásra és maszk nélküli litográfiára alkalmas Photonic Professional GT2 3D printerét.
A Davisi Kaliforniai Egyetem két tudósa két képalkotó technológia, a pozitront kibocsátó tomográfia (PET) és a röntgensugaras számítógépes tomográfia (CT) összekombinálásával elkészítette a világ első egész testet egyszerre (és nem nagyobb testrészenként külön-külön) „letapogató” 3D szkennerét. Az EXPLORER nevű szerkezet 20-30 másodperc alatt végez, tehát biztonságosabb is, mint a többi gép.
A Ford a Michigan állambeli Redford Townshipben, Detroittól nyugatra bemutatta 45 millió dolláros Fejlett Gyártóközpontját. A központban kb. 100 szakértő és (többek között) 23 3D printer dolgozik, de az additív gyártás mellett robotikát, virtuális és kiterjesztett valóságot, és más high-tech megoldásokat is használnak. A bemutatón egy Shelby Mustang GT 500 alkatrészeit nyomtatták ki.
Az óramű pontosságú holland lemezjátszógyártó Lenco legújabb, moduláris darabja 3D nyomtatással készül, az innovatív cég november 27-én indított Kickstarter-kampányt a világ első 3D printelt lemezjátszójának (Lenco-MD) anyagi támogatására.
Az MIT Újrafestő (RePaint) rendszere mesterséges intelligenciát (gépi tanulást) és 3D nyomtatást használva készít kiváló minőségű másolatokat festményekről. Az sem számít neki, hogy milyenek a fényviszonyok, illetve hogy milyen a festmény elhelyezése az adott helyiségben.
35 nap alatt elkészült a világ első nyomtatott műanyaghídja. A 15,25 méter hosszú, 3,8 méter széles és 1,2 méter magas szerkezet a Shanghai Construction Group munkája, a metropoliszhoz közeli Taopu Okosváros innovációs központ ad neki otthont, egy parkban.
Candi B 26 éves rapper Instagram oldalára kétrészes Balenciaga ruhakabátot posztolt. A darab különlegessége, hogy részben 3D nyomtatással készült.
A hobbi 3D printelő Erin Winick a maker hagyományok szellemében, vásárlás helyett egyes darabokat – tulipáncsokrokat, virág-nyakékeket, tortadíszeket stb. – kinyomtatott a saját esküvőjére.