Az ausztrál Titomic május 16-án jelentette be, hogy melbourne-i üzemében munkába állt a világ legnagyobb fémnyomtatója. A hidegfúvásos (cold spray) technológián alapuló gép 9 méter hosszú, 3 méter széles, 1,5 méter magas tárgyakat képes printelni.
Két év fejlesztést követően a MELT (Kísérleti Rétegtechnológiás Gyártás) projekt mikrogravitációban működő 3D printer prototípusával állt elő. A gépet az Európai Űrügynökségnek (ESA) fejlesztik, a Nemzetközi Űrállomáson és a világűr más pontjain lesz hivatott kiváló minőségű polimerekből tárgyakat készíteni.
A Los Angelesi Kaliforniai Egyetem (UCLA) kutatói speciális 3D nyomtatóra fejlesztett technikájával különböző matériákból állíthatók elő gyógyászati bioanyagok. Bizakodnak, hogy a közeljövőben átültetéseknél és más sebészi beavatkozásoknál már használni is fogják az így készülő bőrszerű szöveteket.
A Washington Egyetem Orvosi Iskolája tanulmányt írt a 3D nyomtatás szerepéről a születési szívbetegségek kezelésében. Az anyagban a 3DP-t változást hozó technológiaként mutatják be, több praktikus jövőbeli alkalmazását elemzik.
Egy új Artec esettanulmányban a Brüsszeli Szabadegyetem Robotika és Multitestes Mechanika tanszéke bemutatta, hogy 3D szkenneléssel betegek felépülését, járásuk visszanyerését hatékonyabban segítő exoskeletonok építhetők. (Az Artec 3D szkennerek hazai forgalmazója a FreeDee.)
A Nanfang Additív Gyártóvállalat szerződést kötött a Kínai Nemzeti Kőolaj Társasággal (CNPC), hogy nyomtatóanyagokat és folyamatokat dolgoz ki elektronsugaras (EBM) 3DP technológiához, amelyekkel csővezetékekhez készítenek alkatrészeket.
A Moog az amerikai Gyártótudományok Nemzeti Központjával (NCMS) kötött szerződése értelmében a cég blokklánc (blockchain) technológiával fog nagyobb védelmet nyújtani az USA Védelmi Minisztériuma 3DP fájljaihoz és gyártási folyamataihoz.
A szellemi tulajdonjogok hatékony védelme egyre gyakoribb probléma a 3D nyomtatás világában. A Boeing e célból kötött szerződést az izraeli Assembrix céggel. A jövőben a szoftverfejlesztő megoldásaival igyekszik biztonságosabbá tenni 3D nyomtatótechnológiával előállítható tárgyainak fájljait, fájlgyűjteményeit, digitális raktárát.
Az izraeli ásványvízgyártó Sodastream különleges limitált kiadású, mini „kalapos” flaskákkal köszönti Harry herceg és Meghan Markle május 19-i esküvőjét és tiszteleg a királyi pár egyszeri használatú műanyagpalackok elleni tevékenysége előtt. A kupakokat korábbi királyi fők ikonikus kalapjairól mintázták.
A Vatikán Svájci Őrsége nyomtatott műanyagból készült könnyebb páncélra cserélte a hagyományos acélpáncélt. Az új darab nagyobb védelmet nyújt lőfegyveres támadások ellen.