Három neves távol-keleti kutatóintézet, Tajvan Nemzeti Alkalmazott Kutatási Laboratóriuma (NAR Labs), a Kínai Orvosi Egyetemi Kórház (CMUJ) és a szingapúri Nemzeti Additív Gyártás Innovációs Klaszter (NAMIC) jelentette be stratégiai együttműködését. A partnerség célja a 3D nyomtatás minél szélesebb körű integrációja az egészségügyben és az ezzel kapcsolatos fejlesztések bővítése.
A Manchester Egyetem diákjai 307 fontos robotkezet fejlesztettek. A legtöbb printelt műkezeket általában tárgyak megfogására alakítják ki, az új darabnak viszont mindegyik ujja mozgatható, azaz több tevékenység, például késsel és villával való evés is kivitelezhető vele.
Az anyagtudományi fejlesztéseiről ismert Oxford Performance Material (OPM) bejelentette legújabb termékét, a remek teljesítményű, olvadáskor is feldolgozható termoplasztikus OXPEKK-LTS anyagot, amelyben az LTS az alacsony hőmérsékleten történő szintézist rövidíti. Az anyag igényes biomedikális alkalmazásokban és ipari közegben alkalmazható.
A dél-kaliforniai 3D nyomtató- és filamentgyártó Airwolf 3D bemutatta népszerű HydroFill segédanyagának legújabb változatát. A vízben oldódó anyaggal az utómunkálatok ideje drasztikusan csökken, és maguk a munkálatok is egyszerűbbek.
A 3D nyomtatás kulcsszerepet játszott Egyesült Államok Energetikai Minisztériumához tartozó Ames Laboratórium forradalminak tűnő új fagyasztó-hűtőtechnológiájának kidolgozásában. A fejlesztés a ma általánosan használt, de elavult gáz-kompressziós rendszereknél energiatakarékosabb, szilárd hűtőrendszereket eredményezhet.
Az amerikai haditengerészet kritikus alkalmazásokhoz akar fémrészeket gyártani 3D nyomtatással. A cél érdekében a Concurrent Technologies Corporation (CTC) vállalattal kétéves szerződést kötött, hogy dolgozzon ki minőségi fémrészek additív technológiával történő gyártását garantáló megoldásokat.
Fejlett technológiákról általában nem a varrás jut eszünkbe. Eddig legalábbis így volt, de a Carnegie Mellon Egyetem (CMU) kutatói a 3D nyomtatásból ellesett megoldással kívánják megújítani. Algoritmusuk lehetővé teszi 3D tervek specifikus utasításokká alakításában, amelyeket aztán az automata varrógép kivitelez.
A Dél-kaliforniai Egyetem kutatóit megihlette a brazil partokhoz közel őshonos vízipáfrány-fajta Salvina molesta. 3D nyomtatással újraalkották a vízen lebegő növény mikrostrukturális felépítését. A szerkezetet olajfoltok eltávolítására kívánják majd használni.
A NASA sugárhajtással foglalkozó laboratóriumában az atmoszférában elolvadó hópelyheket vizualizálták 3D-ben. A 3D modell alapján jobban megérthető a hóolvadás, amellyel a légköri viszonyokon rontó kockázatos emberi tevékenységek előzhetők, akadályozhatók meg.
Joypad-del (a gamepad-hez hasonló játékvezérlő eszközzel) irányítható 495x340x195 milliméteres nyomtatott fűnyíró robotot fejlesztett egy amerikai maker. A napenergiával működő szerkezethez ABS anyagból álló részeket használt.