Az iskolai projektje kapcsán régi idők ruháin dolgozó Ganit Goldstein, a jeruzsálemi Bezalel Művészet és Designakadémia másodéves hallgatója különleges algoritmust és matematikai egyenletet talált ki csipke 3D nyomtatásához.
Külön érdekesség, hogy a diáklány történelmi projekten keresztül jutott el az egyik legmodernebb technológiáig, és a Héber Egyetem Kémiai Intézetével közösen dolgozta ki a „múltat ellenpontozó” kortárs designt. Az eredmény: az algoritmussal sziszifuszi kézimunka helyett az Intézet 3D printereire bízhatta a megvalósítást.
Az Intézet természetben nem található anyagokat is fejleszt, aztán tanulmányozzák, hogy az új matériák milyen területeken (kozmetika, gyógyszeripar, divat stb.) alkalmazhatók. Kitalálták, melyik anyag passzol legjobban az algoritmushoz, majd a nanorészecskéktől kezdve a ruha MakerBot gépen történő nyomtatásáig a folyamat összes fázisában segédkeztek.
Az új csipke rugalmas, jól viseli a meleget, gyorsan előállítható, egyéni ízlés szerint alakítható. Tulajdonságai és az előállítási módszer jelentik a garanciát, hogy idővel szélesebb körben elterjed.