HTML

Legyél Te is Szakértő!

Minden hírlevél feliratkozónknak egy 50 oldalas 3D nyomtatás kisokost és 3D Akadémia kedvezményt adunk ajándékba!

 

 

3D TECH WORSKHOPOK

Vegyél részt a 3D Akadémia képzésein és szerezz átfogó tudást a 3D technológiák jelenéről és jövőjéről!

3D nyomtatás, modellezés és szkennelés tanfolyamok a 3D Akadémián.

FRE3DEE a Facebookon

Saját nyomtató 90 hét alatt

ferenck 2015.01.26. 08:30

A partwork („gyűjtős”, „dossziés”) kiadói koncepció lényege, hogy meghatározott ideig napi, heti, hónapos rendszerességgel megjelenő, általában egy adott témakörre (autó-, hajómodellre stb.) vonatkozó periodikákból áll össze. Minden egyes megvásárolt számmal kapunk egy darabot a kampány végére összeálló modellből.

A brit Eaglemoss Collections kiadó tavaly ősszel gondolt egy merészet, és beindította a 90 hetes „Építsen saját 3D nyomtatót” kampányt. Abból indultak ki, hogy ideje az Egyesült Királyságban és Írországban mindenki számára elérhetővé tenni a technológiát. Mivel az összes számhoz jár egy alkatrész, a 3D nyomtatás különféle aspektusait gyakorlati szempontból bemutató magazin vásárlói hétről hétre rakhatják össze saját printerüket. A számok 6,99 fontba kerülnek, és lesz két drágább, prémiumkategóriás kiadvány is, azaz végül 700 font körüli összegbe kerül a nyomtató. Nem olcsó, ugyanebben a kategóriában 18 hónap várakozás nélkül is lehet ennyiért, sőt kevesebbért venni egyet.

partwork3.jpg

Maga a gép, a Vector 3 jó minőségű kezdőszintű plug-and-play FDM printer: tömege 8 kiló, mérete 400x295x356 milliméter, nyomtatási területe 140x140x135 milliméter, nyomtatási sebessége 10-100 cm3/h, PLA és ABS nyomtatószálakkal működik. Tervezője, Sebastian Conran széles felhasználói rétegekre gondol, az a célja, hogy a 3D nyomtatók otthoni készülékek, és ne geekek csecsebecséi legyenek. A designnál is ezt a koncepciót érvényesítette: a Vector 3 szürke és fehér színeivel, kialakításával játékok helyett háztartási berendezésekre emlékeztet.

partwork1.jpg

Kiadó és tervező egyaránt azt szeretné, ha a nyomtatót az oktatásban, minden osztályteremben használnák. Szerintük a partwork-típusú projektek – a hétről hétre érkező újabb alkatrészek és információk – jó lehetőséget nyújtanak technológiák lépésről lépésre történő, fokozatos megismerésére, és mire összeáll a printer, szinte már mindent tudni fognak róla. Az Eaglemoss egyébként oktatási csomagokon is dolgozik, valamint három kategóriában (játék, magunkon viselhető kiegészítők, „hasznos” dolgok) meghirdette a „3D Design Challenge 2015”-öt.

partwork2.jpg

Úgy tűnik, a partwork-sorozat ezúttal nem elsősorban eladási statisztikák növeléséről, hanem inkább a 3D nyomtatótechnológia népszerűsítéséről szól. De a 90 hét várakozás ezzel együtt nagyon sok.

Címkék: oktatás desktop printer

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://freedee.blog.hu/api/trackback/id/tr807108317

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása